Günümü nasıl planlıyorum? |Sınava hazırlık sürecinde

Günümü nasıl planlıyorum? |Sınava hazırlık sürecinde

Sınava hazırlık sürecinde planlama yapmak ve bu plana uygun olarak sınav sürecini yürütmek bence çok önemli. Bu yazıyı auroraninkirintilari 

izniyle kendi kaleminden yazıyorum. Çok faydalı yazı olmuş bence sonuna kadar okuyun ve auroraninkirintilari ne teşekkür edin, ha bu arada instada takip etmeyi unutmayın. Beni aten takip ediyorsunuz değil mi? @ibrahimhocca

İyi akşamlar.Günümü nasıl planlıyorum/ nasıl planlayacağım? yazısı ile karşınızdayım.Biraz geç geldi kusura bakmayın şükürler olsun ki atabildim😊Şöyle söyleyeyim plan yapmak benim hayatımın dönüm noktası diyebilirim.Böyle olmaya ne zaman başladım?Her zaman not tutmaya önem veren bir insanım yani bir şeye üzülsem günlük tutarım,kendime kırılsam deneme yazarım,içim kıpır kıpır olsun sohbet yazarım bir şekilde kendimi mürekkebin kıyısında  @ibrahimhocca köşesinde bulurum anlayacağınız. Kendimde en sevdiğim özellik bu çünkü yazmak beni düşündürüyor gerek hayata gerek insanlara karşı olsun.Konuşmadan önce dinlemeyi,anlamayı öğreniyorum ve bence yaşadığımız dünyada bunu yapabilmek büyük bir yetenek.Gürültünün kirliliği olacağıma sessizliğin kölesi olurum daha iyi anlayacağınız.

Planlama anlamında yazmak ise 11.sınıfta başladı yani benim tam anlamı ile ders çalışmaya başladığım zamanla aynı. Neden bunu söylüyorum çünkü belki öncesinde de çalışıyordum ama haberim dahi yok bundan.İşte plan yapmak bana bunu hatırlatıyor.Sen ders çalışıyorsun diye fısıldıyor adeta gönlüme.Eminim bu duyguyu hepiniz seviyorsunuz.Bu yazıyı kaleme almamın nedeni buydu işte. Farkındalık oluşturmak. Ne kadar planlama  @ibrahimhocca titizliğimin olduğunu gerek yazımdan-daktilo veya bilgisayar yazısı değil o evet benim yazım-gerekse fotoğrafta görmüş olduğunuz not defterlerinden anlarsınız(not defteri kısmını biraz abarmamış mısın Auroracım dediğinizi duyar gibiyim birazdan geleceğim o konuya☺)

Gelelim ikinci fotoğrafa kendinizi benimle kıyaslamanız için değil aksine bir şeyler katabilmeniz için bir program örneği attım. Hiç soru çözmediğim günde oldu 300 soru çözdüğümde.Bu çok değişken bir durum.Burada önemli olan İSTİKRAR!Bir gün 500 soru çözmüşsün ertesi gün hiç.Peki ondan sonraki gün?Yine bir “hiç” cevabını veriyorsan burada planlamanı sorgulaman lazım.Peki ben nasıl anlayacağım şu işi.

Bence bir gün program yapma. Başla ders çalışmaya hafif sıkılınca sakın bırakma!Ta ki ya ben bi bunaldım gibi dediğin an bırak.Çünkü o zaman bırakmam gerekiyordur. Sonra bak bakalım neler yapmışsın.Hangi derse ne kadar süre ayırmışsın.

İlk yapman gereken bu. KENDİNİ ÖĞRENMEYE ÇALIŞ.

#2018tayfa

auroraninkirintilari önerilerine devam ediyor.
Ertesi gün farklı derslerle uygula bunu.
Unutma kendini tanımak zor iştir evvela sabır ister. Kaç gün sürecek bu iş deme kendin anlayacaksın zaten birkaç gün sonra.Gelelim üçüncü fotoğrafa bu yıl kullandığım planlayıcılar- not defterleri haricinde- gayet memnun kaldım.Yalnızca  biraz daha oturup uzun uzun detaylı program istiyor bu yüzden onu hafta sonları kullandım genelde.Bir sonraki fotoğrafta …..planlama defteri bu yıl onunla ilerleyeceğim. Uzun zamandır takip ediyordum ve hoşuma gidi  @ibrahimhocca yordu bu yüzden kendime yeni yıl için böyle bir hediye aldım.Şunu da söyleyeyim ki illa böyle bir şey elinizde olmasına gerek yok kendiniz de bir defter alıp planlamanızı daha özgürce tasarlayıp uygulayabilirsiniz. Zaten sonraki fotoğrafta gördüğünüz gibi içi gayet ferah ve sizinde oluşturabileceğiniz bir defter.Size kalmış yani.
Bu yıl kendimde sevmediğim durumlardan birisi de ilk fotoğraftan anlayacağınız üzere birçok planlama defteri oluşturmamdı. Ne ara böyle oldu bende fark etmedim ama hangi birine plan yapacağım hangisini kullanayım,bugün ki planım nerede diye düşünmek vaktimi alıyordu.Zaten elimde tek bir kaynak bulunması için bu planlama defterini aldım.Daha sonra bu yılın konularını çıkarttım ve deneme netlerimi yazacağım kağıtları fotokopi olarak çıkarttım kırtasiyede.Denemenin önemini bir yakın zamanlarda attığım bir gönderide anlattım benim de en büyük hatalarımdan birisi deneme çözmemekti. Bu yüzden 2018’de #herpazardeneme etiketi altında deneme çözeceğim pazar günleri.Dileyenler katılabilir.Biliyorum uzun oldu ama olabildiğince yardımcı olmaya çalıştım.2018 TYT YKS konularını da çıkart @ibrahimhoccamak isteyenler için profile koyuyorum şimdi.He birde dünyayı değiştirmek istersen yüreğine inan, dostlarına güven, sevgine sarıl. Yeni yıl senin başarılarının anahtarıyla tüm kapıları açacaktır. 🍃🌷
deneme netleri cizelgesini neereden cikardiniz ogrenebilirmiyim 😊
Bi anda mı 8 saat çalışmaya başladın yoksa minik minik mi artırdın yani kaç saatle başladın
Çok iyi😍❤️👏🏻
Bu kadar düzenli olabilmek… Mütüşlü… Çok yararlı oldu. Çok teşekkürler.🌹
Çok iyiiiiğ 💕💕
merhaba deneme netleri cizelgesine nereden ulasbiliriz ?
Deneme netleri çizelgesine nasıl ulaşabilirim ?
Planlama defterink nerden aldın
elbette bir anda 8 saatle başlanmaz ki her zaman 8 saat çalışmıyorum çok nadir oluyor bu.1 2 saat çalışmayla başladım
Güzel
aroraninkirintilarikitapişlerden daha fazlası için
11. sınıfta programlarını günlük mü yapıyodun yoksa haftalık mı
auroraninkirintilarigünlük yapıyordum
deneme çizelgesini nerden çıkardınız.
Yazı ile ilgili görüşlerinizi yoruma yazın. Sizin de böyle yazılarınız varsa gönderin @ibrahimhocca ya…