Başlamak | Sınava hazırlanmaya başlamak

Başlamak | Sınava hazırlanmaya başlamak

Sınav yaklaştı ve sen çalışmaya başlamadıysan bu senin için auroraninkirintilari
kaleminden güzel bir yazı. @ibrahimhocca
der ki
haydi hemen şimdi başla yarın çok geç olabilir.
Sürekli kararlar veriyorsun spor yapma, sigarayı bırakma, diyet yapma v.s
Sonra yarın yaparım, haftaya başlarım, tamam çocuk okula gitsin söz. Tamam tamam 1 ay sonra bu kez kesin.
Yine olmadı değil mi planlar ve ertelemeler birikti dolayısıyla motivasyon da düştü çünkü daha önce planladığın şeye uymadın muhtemelen bunda da başarısız olacağım dedin ve şimdiden vazgeçtin. Bu daha kolay geldi değil mi? Doğru sürekli yarın öbür gün bir ay sonra demektense işin kolayı var.
Konfor alanında kalmak daha güvenli @ibrahimhocca değil mi. Ama biliyorsun başaranları görünce senin de başarma isteğin artıyor belki de onlara özeniyorsun. Ancak onlar ilk adımı atmaya çekinmediler, istikrarı elden bırakmadılar, planlarına sadık kaldılar, başkalarının yapmaya üşendiklerini yaptıkları için başardılar.
Evet bir bedel ödediler çok çalıştılar, çabaladılar, pes etmediler, konfor alanından uzaklaştılar, başarmanın hazzını tatmak için başarmaya çalışmaktan vazgeçmediler. Ama şimdi artık onlar için sıra sefasını sürmede…
Hayat kısa..
Ertelemek yaşamı kaçırmaktır…
.
.
#motivasyon #başlamak
Gelelim şimdi yorumlara:
Peki. Şimdi her şey çok daha mükemmel, mi – sanıyorsun ?
Dünyada kusursuz iki insan vardır;biri ölmüştür, diğeri daha doğmamıştır. (Çin Atasözü)
Tek çabam daha az kusurlu olmak
Daha az kusurlu olmayı istiyorsan bunun sonu kusursuzluktur. Ve insanlar kusursuz olamaz. İnsanı insan yapan kusurlarıdır. Biliyor musun, bilmiyorum ama bu yüzden robot Sophia robot olduğunu belli etti. Ver@ibrahimhoccadiği cevaplar netti, kesin, kuşkuya mahal vermeyecek şekilde. Ama insanlar böyle değildir.
kusursuzluğa varmaz sonu çünkü dediğin gibi ben bir insanım daha az kusurlu olmaya çalışsam da elbette kusurum olacak.Zaten@ibrahimhocca robot Sophia’ya bu yüzden farklı bakmıyor muyuz?Onun kusuru kusursuzluk olduğu için .Bu dünyadaysan kusur bir o kadar da normal maalesef
auroraninkirintilarigüzel bir tartışmaydı,teşekkür ederim 💫
Senin de böyle güzel yazıların varsa gönder gelsin: