1 senede hukuk kazanmak

1 senede hukuk kazanmak

Şimdi size bir yılda hukuk kazanmak mümkün mü,

bunun için neler yapmanız gerektiği

ne zaman çalışmaya başlamanız gerekir?yazın yaz tatilinde neler yapmanız gerekir? dönem içerisinde eylülden itibaren neler yapmanız gerekir?

çalışırken nelere dikkat etmelisiniz?

nasıl çalışmalısınız?

bunlarla ilgili bilgiler vermek istiyorum sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz

Yazıya başlamadan önce şunu da söyleyim ben dersanelerde uzun yıllar matematik öğretmeni olarak çalıştım daha sonra 2013 yılında YGS LYS sınavına girerek Ankara hukuk fakültesini kazandım bu nedenle sizlere Ankara hukuk fakültesini kazanmak için ne yapmanız gerektiği ile ilgili acizane tavsiyelerde bulunacağım inşallah faydalı olur…

Öncelikle sınav sistemini tanımak gerekiyor biliyorsunuz sınav sistemi bu yıl değişti TYT ve AYT şeklinde oldu.

TYT yi Analiz ettiğimizde TYT de 40 soru matematik 40 soru Türkçe 20 soru sosyal 20 soru fen olarak bulunmakta. Hukuk fakültesini kazanmak için benim kanaatimce fene bakmanıza gerek yok. Bunu harcacağını zamanı sosyale Türkçe ye ve matematiğe ayırabilirsiniz. Teyete anlamında düşündüğümüz zaman hukuk kazanacak bir öğrencinin tahmini ve ortalama olarak söylüyorum matematikten 25-30’u türkçeden 33 35’i sosyalden ise 16’yı 17’yi net olarak yapması gerektiğini düşünüyorum, bunlar yalnızca benim tahminlerimdir onu belirtmek isterim.

Okul puanım da gelecek puana göre bu netler de değişiklikler olabilir.

Şimdi bu tabloya baktığımız zaman TM ci bir öğrenciyi düşündüğümüzde Bu öğrencinin sosyalde ve Türkçe de bu netlere ulaşabileceğini düşünüyorum. Bu noktada yapılması gereken özellikle paragraf konusunda öğrencinin kendisini geliştirmesi gerekecektir. Bir yılda hukuk kazanmak için, 1 senede hukuk kazanmak için, benim bu öğrencilere tavsiyem Türkçe için özellikle haziran sonuna yani yaz tatilini düşündüğümüz zaman yaz tatilinde her gün en az 20 paragraf sorusu Çözmesini tavsiye ediyorum. Burası çok önemli arkadaşlar eğer yaz tatilinde itibaren başlarsınız paragraf çözmeye, eylül ayına geldiğiniz zaman kendinizi paragraf konusunda çok daha yetkin olarak hissedeceksiniz ve Türkçe netlerimizde de bu farkı görebilirsiniz. Şimdi gelelim matematik netlerin de sıfır olan bir öğrencinin matematikte 25 30 nete çıkabilmesi için ne yapması gerektiğini başka bir yazımda anlatmıştım o yazıma ulaşmak için tıklayın.

Eğer beğenirseniz ve yorumda belirtirseniz  bu yazıyı AYT için ne yapmamız gerektiğini hazırlayabilirim

başarılar hepinize

 

@ibrahim_hocca

2 thoughts on “1 senede hukuk kazanmak

Comments are closed.