Matematik de full yapmak için nasıl çalışmalıyım, neler yapmalıyım?

Matematik de full yapmak için nasılçalışmalıyım, neler yapmalıyımdiyorsan bu yazı tam sana göre… Bunlar benim tecrübelerime göre yazdığım şeyler, eğer mantıklı geliyorsa size uygulayın, kendi şartlarınıza göre , şu beş şeyi dikkatli şekilde yaparsan inşallah full yaparsın. Bana da dua et… @ibrahim_hocca
1-Arkadaşının çözemediği sorulara yardım et. Arkadaşlarından neti senden 5 net az olanı kendi seviyene çıkartmaya çalış.
2-Telegram ve WhatsApp gruplarına üye ol çözülemeyen soruları çözmeye çalış.
3-Tüm kısa yollara ve pratik kurallara itibar etme, yani onları bil, kullan ancak uzun yollarını, mantığını anla, o kuralları kendin tekrar bul, ispatla, aynı soruyu Farklı şekillerde çözmeyi dene…
4-Az soru bankası çok deneme kitabı çöz.Yani üç soru bankası 1 deneme kitabı çözmek yerine. 1 soru bankası 3 branş denemesi al. deneme çözmek için tüm konuların bitmesini bekleme, konular bittikçe aç deneme kitaplarını o konudan çıkan soruları çöz böyle devam et.
5-Türkiye’de yapılan tüm sınavların en ağırı bence ALES tir. YKS De full yapmak için Ales te Hem türkçe hem matematik sorularının çıkmış son on yılın sorularını çıktı al konuları gördükçe bu çıkmış sorulardan o konularla ilgili soruları Çöz. Bunlar yeterli olur….

One thought on “Matematik de full yapmak için nasıl çalışmalıyım, neler yapmalıyım?

Comments are closed.